2024 KYK başvuruları ne zaman?

ÖSYM'nin YKS yerletirme sonuçlarını açıklamasının ardından KYK başvuru tarihlerini açıkladı.

KYK başvuruları ne zaman, KYK başvuruları nasıl yapılır? KYK Yurtlarında Kalma Koşulları Nelerdir?

KYK başvuruları ne zaman, KYK başvuruları nasıl yapılır? Bu senenin burs veren yerleri

KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor Kredi Yurtlar Kurumu burs başvurusu ayrıntılar için tıklayın.
KYK burs başvuruları ne zaman? Kredi Yurtlar Kurumu burs başvurusu
Binlerce öğrenci üniversite giriş sınav sonuçlarının açıklanmasıyla kyk yurt başvurularını yaptılar.

ÖSYM'nin yerleştime sonuçlarını açıklamsının ardından Kredi Yurtlar Kurumu (YURTKUR) KYK yurt başvuruları 28 Ağustos- 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi
Değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin tamamlanmasının ardından yapılması gerekenler şunlardır.

Birinci adım: “Ziraat Bankası Üzerinden İlk Kayıt Ücreti Ödenecek.”

Sonuçların ilan edilmesinin ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası Şubelerinden, ATM’lerinden veya buraya tıklayarak online olarak ödeme yapabilirsiniz.

İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer almaktadır. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. Kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak çıkmaktadır. İlk kayıt ücreti öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık göstermekte olup yerleştirme işlemini takip eden ay itibariyle sadece aylık yurt ücreti ödenecektir.

İkinci adım : “Yurt Kayıtları E-Devlet Üzerinden Yapılacak.”

İlk kayıt ücretini ödeyen öğrenciler yurt kayıt işlemlerini, e-devlet üzerinden YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yaparak tamamlayabileceklerdir. Kayıt işlemi için ayrıca yurt müdürlüklerine başvurma zorunluluğu bulunmamaktadır.
Öğrenciler kayıtlı oldukları üniversitenin akademik takvim başlangıcına göre yurtlarımızda barınmaya başlamalıdır. Akademik takvim başlangıcına göre barınmaya başlamayan öğrencilerin yurt müdürlükleri ile iletişime geçerek durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

Yurtlarımızda barınmaya başlandığında en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi,öğrenci ibanı, öğrenci belgesi ve varsa başvuru sonuç sayfasında belirtilen öncelik belgesi hazır bulundurulmalıdır. Ayrıca Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir iban numarası gerekmektedir. Yurt müdürlüklerimizin adres ve telefon numaraları internet sitemizde yer almaktadır.

Burs/Kredi Başvuruları başladığı zaman ve yurt yerleştirme sonuçları açıklandığı zaman gerekli tüm bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz..